rasowy pies - dieta dla psów

Co powinna zawierać specjalistyczna, dietetyczna karma dla psów?

Co powinna zawierać specjalistyczna, dietetyczna karma dla psów?

Wybór odpowiedniej doskonałej jakości suchej karmy, nie jest wcale takie łatwe, jak by się mogło wydawać. Jeśli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę składników, na pewno już stwierdziliśmy brak wyjątkowo znaczącej informacji, jaką jest ilość każdego ze elementów, które znajdują się w żywności. Jest to znacząca informacja. Większość karm suchego typu jest produkowana na podstawie zboża i różnych roślin. Jednak tak koty jak również pieski są mięsożercami, zatem winnym być karmione pożywieniem, gdzie głównym punktem zdecydowanie jest mięsiwo. Kupując żywność powinniśmy poszukiwać przede wszystkim mięsa. Koty są mięsożercami, dlatego ich dieta wymaga bezwarunkowo opierać się na mięsie. Koty nie mają konieczności jedzenia cukrów.

W karmach dla zwierząt tymczasem możemy wyszukać zboża, bo są one tańsze od produktów mięsnych oraz utrzymują zmielone części razem, i bynajmniej nie dlatego, iż są odpowiednim jedzeniem dla typu zwierząt mięsożernych. Mięso oraz tłuszcze powinny być wyłącznie identyfikowalne przez dany gatunek. Jeżeli nie jest on jednak określony, jakość mięsa też nie może być opisana prawidłowo. Należy zatem unikać produktów, w których znaleźć możemy niezidentyfikowane mięso, drób lub też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać towarów, które mają w sobie wiele mączki roślinnej, ponieważ są to żywnościowe wypełniacze. Jeśli karma już ma w sobie zawierać zboża, to bezapelacyjnie musimy zadbać o to, by były to pełne ziarna. Wszystkie cytrusy oraz warzywa podwyższają jakość, w szczególności jeśli zamieniają one ziarna w żywności.

Elementy mineralne są też niezwykle przydatne, jednak trzeba mieć zawsze na baczności to, że pożywienie musi zawierać szczególnie wysoką zawartość mięsa, którego minerały nigdy nie są w stanie wymienić. Z całkowitą pewnością powinniśmy unikać żywności w których znaleźć, można wyroby niewiadomego pochodzenia, które nie mają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,bądź ,, drób,,. Żywności, które posiadają sztuczne barwniki oraz substancje słodzące lub także konserwanty. Zwłaszcza te w szczególności , które uważane są za rakotwórcze lub mają zakaz stosowania w ludzkim jedzeniu, czy w karmie dla czworonogów, jak BHT, Ethoxyquin i też BHA, Galusan propylu. Pewne składniki jak produkty rybne, mogą mieć w sobie sztuczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się w tabelce, jeśli nie są podane przez wytwórcę, nie jest wymuszany przymus umieszczanie ich na liście.

Dlatego powinniśmy, poszukiwać zapewnienia, które daje wytwórca o tym iż używa tylko ryb oceanicznych, które nie posiadają chemicznych konserwantów. Należy także zwrócić uwagę na to czy mięcho oraz tłuszcze są niewiadomego pochodzenia, ponieważ może to być wszystko oraz z całą stanowczością będzie wtedy stanowiło niezmiernie niską jakość. Większość z wytwórców nie publikuje na swoich pudełkach dokładnych proporcji określonych elementów, mianowicie jakie trafiają w skład karmy, więc wykonanie prawidłowej oceny będzie wtedy polegało na naszej znajomości. Jeżeli chodzi natomiast o gotową żywność, właściwie będzie z naszej strony być znacznie sceptycznym, aniżeli ufać informacjom w tv bądź necie.