drapaki dla kotów

Czy drapaki dla kotów są poręczne?

Czy drapaki dla kotów są poręczne?

Jak wybrać drapak dla kota?

Zamierzając się na posiadanie kotka, musimy mieć świadomość, że drapanie to wówczas jego naturalny odruch i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się zamarłej, zużytej tkanki. Jeżeli Twój kot posiada słabość do drapania rozmaitych domowych przestrzeni, takich jak drzwi i także fotele, rozwiązaniem może stanowić dobrany do jego spraw drapak.
Dane typy różnią się od siebie wzorem, wielkością i dodatkowo praktycznością, a wybór istnieje naprawdę spory. Nasz artykuł poradzi Ci, jakie są uniwersalne zasady wybierania tego typu dodatków oraz w jaki sposób dokonać odpowiedniego wyboru.

Przede wszystkim pewność.

Pupil ścierając pazurki używa do tego wielką część swojej siły, oraz ciało wygina w głęboki łuk. Takie przyzwyczajenie powoduje, iż drapak dla kota potrzebuje być przede wszystkim długotrwały, tak żeby nie zagroził swemu zwierzowi. Idealnym wyjściem są np. elementy przywiązane do ściany, które tolerują spory wpływ i dodatkowo tworzą wspaniałą propozycję, nawet dla dużych pupilów. Szukając drapak sprawdź, czy jest wsparty na mocnej podporze i także czy strona dolna idealnie przywiera do podłogi.
Dokonując wyboru przyjmij pod uwagę zalecenia producenta, co do owego, dla jakiej masy kota przeznaczony jest określony przedmiot. Im większy jest nasz kot, tymże większy nacisk wywrze podczas skrobania pazurków, dlatego drapak dla kota powinien być wprost dobry.

Dobrana wielkość

Niezależnie od tego, albo kupisz drapak w sklepie stacjonarnym, czy zamawiasz go online, myśl aby dobrać jego kształty do gabarytów Twojego kota. Wysokość powinna być dopasowana do wysokości kota, tak by mógł on wyprostować łapki i także wyciągnąć ciałko. Koty rasy dużej wymagają wyjątkowych, obfitych dodatków, które zaspokoją ich potrzeby. Koci junior nasyci się podstawowym produktem; możemy także kupić drapak, jaki będzie rósł łącznie z nim.

Jakość i zastosowane materiały

Jeżeli drapak ma nam służyć dłuższy czas, musi być skonstruowany z znakomitej klasy materiałów. Doskonale sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który pięknie wytrzymuje styk z kocimi szponami. Taki wybór obicia pozwoli na to, że na przedmiocie nie będą się nagromadzać kępki wypadającej sierści, a czyszczenie nie będzie kłopotem.

Na rynku widocznych jest mnóstwo rodzajów drapaków w rozmaitej formie. Te najłatwiejsze to deska owinięta specjalnym sznurem, nader wyrafinowane zrobione są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Występują jeszcze drapaki, stworzone tak, iżby pełnić równocześnie
funkcję legowiska i które obite są mocną, ale miękką gąbką.
zobacz tu https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html i zamów drapak

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota potrafi być zarówno ładny, jak i funkcjonalny. Taki przedmiot może zostać dekoracją mieszkania również wspaniałym placem rozrywek dla naszego pupila. Mocno poszerzone są tzw. kocie strażnice, które umożliwiają zadbać o pazurki, a są też legowiskiem i także miejscem do zabaw. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się, jeżeli masz kilka kotków, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki symultanicznie, a chociażby używać drapak do wspólnych igraszek.
Wielki wybór rozmiarów, kształtów i także odcieni sprawia, że każdy właściciel kotka odnajdzie w sklepie zoologicznym coś, co spełni jego oczekiwania i także stworzy radość kota.