pies na diecie wegetarianskiej

Czy pies może żywić się żywnością wegetariańską?

Czy pies może żywić się żywnością wegetariańską?

Co rzekniecie na pieska, który będzie pałaszował ziarna, owoce, warzywa zaś nie ma mięcha? Czy to nierealne? Niemniej będzie to wykonalne, psiska również potrafią być jaroszami.

Oczywiście czworonóg weganin brzmi dla wielu niewiast niezrozumiale. Jednak wegetarianizm oraz weganizm zdobywają coraz więcej fanatyków. Trudno się temu zdumiewać w momencie, gdy okaże się, że człowiek jest zagorzałym przeciwnikiem spożywania mięcha. Zatem pragnąłby, żeby jego czworonożny kompan też karmił się wyłącznie produktami pochodzenia roślinnego.
Nam polędwica ani schab…

Psiny w przeciwieństwie do kotów to zwierzaki wszystkożerne. O ile kocury wymagają jeść mięcho o tyle pieseczki są w stanie bez niego się obyć. Choć wielu lekarzy sceptycznie podchodzi do pomysłu przejścia na wegetarianizm to właściwie nie ma przeciwwskazań, by taką przemianę przeprowadzić.

Czego będą obawiać się medycy przy takiej diecie? Przeważnie tego, że piesek nie będzie miał podanych kompletnych elementów w odpowiednich proporcjach. Naturalnie takie niebezpieczeństwo występuje, jeśli menu będziemy opracowywać samodzielnie i nie będziemy mieć dobrego doświadczenia. Ale jeśli będziemy w stanie ułożyć dietę właściwie zbilansowana można prognozować, że fajnie się sprawdzi i psu nic się nie stanie.

Żywność wege bez problemu będzie można zakupić w necie, wielorakie produkty tego rodzaju mają w swoim wyborze sklepy zoologiczne w sieci. Wbrew pozorom warzywna żywność nie jest dodatkowo nadzwyczaj kosztowna – worek, który ma około 12 kg będzie można pozyskać za około 150 złotych czyli za tyle ile kosztuje strawa znakomitej klasy w składzie tradycyjnym.

Nierzadko oferowanie takiej żywności to wynik decyzji właściciela, co jest narzucone jego przekonaniami. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy taki pokarm jest dla kundla ratunkiem. Przeważnie będzie to połączone z awersjami, czasem pieszczocha alergizuje najpierw wieprzowina, następnie mięsko z kogutka, wołowina bądź ryby, aż w efekcie dochodzi do tego, że białko zwierzęce bezustannie powoduje alergię. W takich sytuacjach żywność jarska nie będzie fantazją, lecz to jedyny sposób na to, aby pies był odporny.
Pies wegetarianin! Przekąski bez mięska

Nieważne czy żywi się karmą wege czy mięsną to i tak będzie można podawać psinie warzywne przekąski.

Jarskie zakąski dla zwierzaków

Piesek wegetarianin z przyjemnością pochrupuje marchew. Tak naprawdę właśnie jej łagodny zapach będzie sprawiał, że jest wtedy dla psiska świetny składnik i będzie po niego skwapliwie sięgał. Również znakomite będzie też świetnie strawne puree z dyni, które doskonale się sprawdzi oraz będzie można je podawać pieskom. W diecie zwierza pojawiać się może jeszcze kisiel z siemienia lnianego, jaki dostarcza wartościowe kwasy tłuszczowe omega3. Wartościowym elementem będzie także brokuł, z którego przygotować można rozkoszną sałatkę. Dostarczać będzie między innymi błonnika, wapń, kwas foliowy, witaminy A i C a to co niezmiernie ważne to również będzie tam znikoma liczba kalorii. Takim zdrowym dodatkiem do diety bezmięsnej będą dodatkowo buraki, które będzie można zapewniać w postaci buraczanych wiórków.