drapak dla kota

Czy Twój kotek chce drapak dla kota? Zobacz!

Czy Twój kotek chce drapak dla kota? Zobacz!

Drapak dla kotów – który zakupić?
Koty posiadają pazury, które nie pilnowane rozpoczynają przeszkadzać i tworzyć ból. Więc którykolwiek z nich odczuwa rzeczywistą konieczność drapania dzięki której ostrzy sobie szpony i także przy możliwości podkreśla prywatny teren. Przy gaszeniu tej naturalnej kociej potrzeby szczególnie odczuwają meble, które w oczach kota doskonale nadają się do tego zamierzenia. Właściciele kotków niejednokrotnie nie rozumieją w jaki sposób zabezpieczyć własne sprzęty przed niszczycielskimi pazurami własnych podopiecznych, starają się w jakiś sposób je oduczać od drapania sprzętów albo nowymi środkami chronić swój dobytek. A wyjście jest o wiele łatwiejsze. Starczy zastanowić się nad nabyciem drapaka dla kota. Na rynku zoologicznym znajduje się masa rodzajów drapaków dla kotków. Jak zatem dobrać ów właściwy?
kup drapak koci w sklepie zoologicznym
Przede wszystkim należy dobrać drapak do mieszkania w jakim jesteśmy. Jeśli mamy sporo przestrzeni na której możemy umieścić następujący przedmiot drapak dla kota w postaci stojącej będzie najfajniejszym rozwiązaniem. Tego typu drapak dla kota jest niezwykle zrównoważony, oraz te szczególnie rozbudowane (np. piętrowe z różnorodnego rodzaju budami, leżankami, specjalnymi zabawkami itp.) będą, oprócz pełnienia własnej kluczowej funkcji, również atrakcyjnym miejscem do zabaw dla twojego kotka Jeżeli mamy ubogie pomieszczenie ciekawszym wyjściem będzie drapak dla kota do zawieszenia na ścianach albo drzwiach. Taki drapak dla kota zaprząta stosunkowo mało pomieszczenia i można go postawić np. na drzwiach, które kot najczęściej drapał w owy sposób je broniąc.
Drapak dla kota potrzebuje być również dopasowany do jego wielkości. Nabycie niewielkiego drapaka dla dorosłego kota może prawdopodobnie spowodować, iż kotek będzie go przewracał przy jakiejkolwiek próbie skorzystania a tymże samym się nim znudzi oraz wróci do niszczenia sprzętów. Wystarczy więc dokładnie dostosować drapak dla kota do jego wielkości ażeby mógł on spełniać znane przeznaczenie.
Inną czynnością na jaką przystaje zwrócić czujność pozyskując drapak dla kota jest wyrób z którego został zbudowany. Niejednokrotnie przygotowany jest z sizalem inaczej włóknem agawy, a niektóre z tychże droższych zamiast sizalu zawierają trawę morską. Pozostałe moduły drapaków najczęściej zrobione są z drewna bądź wikliny, i miejsca dane do odpoczynku obite lekkim materiałem dodatkowo wypełnione gąbką. W owym wypadku wybór podporządkowany jest od możliwości pieniężnych nabywcy.
Przed kupnem drapaka dla kota należy przemyśleć także którą funkcję będzie robił. W wypadku gdyby ma wyłącznie być do drapania to wystarczą najzwyklejsze drapaki pionowe czy płaskie, ale gdy ma wykonywać dodatkowe czynności (takie jak środowisko do spania bądź zabawy) lepiej będzie kupić ich rozszerzone wersje.
Na rynku istnieje wiele drapaków poświęconych dla przeróżnych kociąt. Ich asortyment nie powinien sprawiać za sporo problemów zwłaszcza wtedy kiedy dokładnie rozumiemy czego żądamy od kupionego drapaka. Jeśli zależy nam tylko na protekcji foteli i dodatkowo nie posiadamy zbyt dużo miejsca starczy skromny drapak stojący czy poziomy. Jeśli planujemy ażeby drapak dla kota był również miejscem do zabaw i wypoczynku a przy tym wyglądał ładnie możemy rozglądnąć się za droższymi, niezwykle rozszerzonymi możliwościami. Niezależnie od tego który drapak dla kota wyselekcjonujemy należy pamiętać, że do każdego spośród nich kot wpierw musi się przyzwyczaić i wyszkolić do czego służy.