drapaki dla kotów

Czy warto kupować zabawki dla kota? Gdzie prawidłowo jest nabyć?

Czy warto kupować zabawki dla kota? Gdzie prawidłowo jest nabyć?

Przypuszczalnie każdy choć raz spotkał pupila, który wyłożonymi łapami drapie pewien przedmiot. W domu głównie ofiarą pada sofa, stołek, drewniany mebel, oraz nawet dywan. Stwierdzamy potem często, iż kot „ostrzy pazury”.

Drapanie to jedna z codziennych rzeczy, jaką musi robić każdy normalny kotek A nie chodzi tu wyjątkowo o ostrzenie pazurów, gdyż szpony każdy kotek ma niezwykle ostre. Poduszeczki na łapach tworzą zapach, którym kotek oznacza osobiste terytorium. Zostawia także ślady szponów na przedmiotach, także w kierunku ogłoszenia, iż to jego obszar. Jeżeli kot w ogóle nie interesuje się drapaniem, jest to dla nas alarm, iż coś go trapi Drapak dla kota położony w mieszkaniu pozwoli ocalić przed zepsuciem nasze fotele.
https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html najlepsze zabawki dla kotów

Drapaki dla kotka dają naszym kotkom komfort, są szczególnie konieczne szczególnie kotom będącym zazwyczaj w domu.

Drapak dla kota przydaje się także do gimnastyki. Kot rozciąga mięśnie, a na bardziej rozbudowanych drapakach ma szansę do mocno skomplikowanych rozrywek. Najlepiej jest jak najszybciej przyzwyczaić kotka do drapaka, by uratować przed podrapaniem stołki albo kanapę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Najczęściej kotki rysują przedmioty w miejscu, gdzie często bywają gospodarze, więc ofiarą może paść leżanka w salonie. Koty uwielbiają również oznaczać własne otoczenie koło drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać pewne obce stworzenie, na przykład odmiennego kotka.

Doskonale jest ustawić drapak dla kota tam, gdzie spostrzegliśmy własnego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najfajniejsze, postawione w kiepskim miejscu będą stały puste.
Jaki drapak dla kotów zakupić?
W sprzedaży są dostępne odmienne typy drapaków dla kotów.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest wytrzymały na uszkodzenia i może służyć kotom jak przyjemne pole do drzemki. Jest to zatem najtańsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Popularne są również drapaki dla kotów w postaci drewnianego filaru, postawionego na podkładce pionowo lub skośnie, otulonego tkaniną. Takie drapaki można kupić w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, gdy są ogromnie rozszerzone, wyszukane, zaopatrzone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może zostać na podłodze albo być zamontowany do ściany, a nawet do sufitu.

Drapak winien być dostosowany do wielkości kota. Zazwyczaj drapaki dla kotów dostępne są w kilku innych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów i dla hodowli, a jeszcze drapaki waterproof, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku oferta drapaków dla kotów jest niezwykle duża, mają one najrozmaitsze wymiary, posiadają różnorakie funkcje i akcesoria. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu prywatnym gustem i upodobaniami kotów. Gdy kot uwielbia dużo spać, zróbmy mu drapak – dywanik czy fotel, gdy jest żywy i kocha skakać, przypuszczalnie ucieszy się z drapaka z huśtawką zawieszonego na suficie