silikonowy specjalny żwirek dla kota

Jaki warto kupić żwirek dla kotów, czym się sugerować przy wyborze?

Jaki warto kupić żwirek dla kotów, czym się sugerować przy wyborze?

Żwirek dla kota to zatem niezastąpione oprzyrządowanie kuwety. Istnieją wielorakie modele żwirków dla kota. Którykolwiek z nich przydaje się również do kuwety otwartej, jak i także krytej. Żwirek dla kotów posiada taki negatyw, iż niestety nie można do końca uniknąć jego rozsypywaniu niedaleko kuwety plus roznoszeniu po pomieszczeniu przez kota.
ogromny wybór żwirków silikonowych dla kota sprawdź https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Jaki żwirek dla kotów?

Najprościej jest do kuwety nasypać po prostu zwykły piach. Jednakże na rynku są widoczne przeróżne żwirki dla kotów, o wiele przydatniejsze w używaniu.
Żwirki niezbrylające niezwykle przypominają zwykły piach. Są właściwe dla kotów, które niejednokrotnie wychodzą na pole i dodatkowo przepadają gmerać w ziemi. Takie koty muszą posiadać w kuwecie cokolwiek znanego.

Niemniej taki żwirek dla kota nadzwyczaj szybko zaczyna odrażająco pachnieć, gdyż niestety nie ma szansy oddzielenia żwirku ubrudzonego moczem od normalnego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kota zbrylający bentonitowy posiada postać małych kamyczków. Im owe kamyczki są mocniejsze, tym żwirek mniej rozprzestrzenia się po pomieszczeniu.

Jednak tenże większy i także grubszy jest mniej efektywny. Gdy kot odda mocz na taki żwirek, wytwarza się bryła, jaką można bezboleśnie wyrzucić z kuwety bez potrzeby wymiany całej zawartości. Takie żwirki dla kotów potrafią być bezzapachowe lub aromatyczne. Asortyment zapachów jest ogromny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Klasyczne, porządne żwirki dla kotów bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact tudzież Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotów silikonowe wstrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety można wyjmować odpady na bieżąco, oraz wszystek żwirek zmieniać co jakieś 3 tygodnie. Owy żwirek dla kota jest nadzwyczaj niezawodny.

Jak go użytkujemy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym środowisku, aby woda z moczu płynnie odparowała. Nadzwyczaj tanie żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru posiadamy również drewniany żwirek dla pupila. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno usuwać go do ubikacji. Taki żwirek dobrze tłumi zapachy oraz nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego zaletą jest to wówczas, że najbardziej ze wszelkich żwirków roznosi się po pomieszczeniu. Na rynku dostępne są żwirki dla kotka drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to wówczas na przykład Pigwa albo Super Pinio. Dzięki niniejszym żwirkom nie trzeba myć po każdym oddaniu moczu przez pupila.

Pochłaniacze smrodu i także neutralizatory

W sprzedaży są dostępne wyjątkowe absorbery smrodu i dodatkowo neutralizatory, które wolno instalować w małej porcji do żwirku dla kotów. Neutralizatory tym różnią się od pochłaniaczy, że zawierają także zalety dezynfekujące.