Kłopoty zdrowotne kotów i psiaków – czym sobie poradzić?

Kłopoty zdrowotne kotów i psiaków – czym sobie poradzić?

Karma Brit Care dla kotów
Karma Brit to produkt czeskiej firmy interesującej się wytwarzaniem oraz sprzedażą żywności dla zwierząt domowych m.in. psiaków i także kotków. Niestety, nie jest to wyrób tak rozpoznawalny jak karmy marki Whiskas albo Pedigree jednakże warty uwagi bo opracowany przez ekipę kompetentnych profesjonalistów na bazie sprawdzonych receptur. W tym wpisie przedstawimy ofertę marki Brit przeznaczoną dla właścicieli kotów.
W ofercie marki odnajdziemy aż 11 odmiennych materiałów poświęconych dla pupilów z których jakikolwiek gospodarz może zlokalizować coś dostosowanego do jego kotka:
1. Karma Brit Care dla kotów dużych (z ryżem),
2. Karmy Brit Care dla kotków dużych po sterylizacji/kastracji (kurczak z ryżem),
3. Pokarm Brit Care dla kotów dorosłych będących zwykle w domu (kurczak z ryżem),
4. Pokarm Brit Care dla kotów dorosłych dużych ras (kaczka z kurczakiem),
5. Karmy Brit Care dla kotów dużych wychodzących na zewnątrz (dziczyzna z ryżem),
6. Karmy Brit Care dla kotów dorosłych potrzebujących szczególnej pielęgnacji sierści (łosoś z ryżem),
7. Pokarm Brit Care dla kotów dużych borykających się z nadwagą (indyk z ryżem),
8. Pokarm Brit Care dla kotów dorosłych z wrażliwym przewodem pokarmowym (jagnięcina z łososiem),
9. Karma Brit Care dla kotków dojrzałych o wybrednych podniebieniach (kaczka z łososiem),
10. Karma Brit Care dla kociąt (kurczak z ryżem),
11. Karmy Brit Care dla starych kotów (kurczak z ryżem).
Którakolwiek z wyżej wyszczególnionych karm jest hipoalergiczna inaczej pozbawiona produktów po jakich najczęściej są alergie żywieniowe takich jak: wieprzowina, pszenica, kukurydza, soja albo wołowina. Dodatkowo którakolwiek karma Brit została wyprodukowana wolna od dodatku pierwiastków szkodzących stworzeniom takich jak sztucznych barwników lub konserwantów. Solidarnie z strategią firmy, która stawia dobro i także zdrowie stworzeń domowych na głównym miejscu, potrafimy spodziewać się żywności znakomitej jakości przygotowanej ze sprawdzonych produktów ściśle dostosowanych do potrzeb tego zwierzęcia. Więc karmy dla kotów po sterylizacji zawiera olejek z rokitnika, który wspiera odpowiednią pracę nerek, a karma dla kotków z otyłością błonnik i także L-karnitynę wspierające odchudzanie. Dla właścicieli kotów, których sierść domaga się wyjątkowej opieki marka wypracowała żywność wzbogaconą o olejek z nagietka oraz cynk i biotynę, które posiadają zbawienny wpływ na stan sierści i także skóry pupilów.
Podsumowując należałoby przyjrzeć się bliżej marce Brit i także towarom dla kotów, które oferuje. Karmy Brit są to wyroby znakomitej klasy wykonane przez kompetentnych zawodowców z wiedzą o przeróżnych kotach. Każdy właściciel futrzastego kota odnajdzie tu coś co sprosta pragnieniom jego i także jego podopiecznego. Również może mieć pewność, że wybierając karmy marki Brit dobiera towar odpowiedni dla własnego kota, przygotowany ze sprawdzonych składników wolny od dodatku sztucznych substancji plus dający zbiór potrzebnych składników odżywczych (takich jak witaminy i także minerały) obowiązkowych do czynnego funkcjonowania każdego pupila.

https://www.krakvet.pl/zwirek-dla-kota-zwirek-silikonowy-bentonitowy-kukurydziany-drewniany-dla-kota-c-150.html żwirek silikonowy dla kota

Dbamy o kotki z karmą Purina

Karma Purina zaistniała w efekcie powyżej osiemdziesięciu lat badań nad jakością i właściwym przystosowaniem pożywienia do spraw stworzeń, w zależności od ich wieku, zdrowia, trybu życia. Purina jest jednym z przywódców w niniejszej branży. Nie tylko dopełnia wszelkie normy prawne poruszające żywienia stworzeń, wszakże stara się cały czas utrzymywać oraz podnosić kondycję własnych wyrobów.
Karmy Purina ONE to zatem szczególne pożywienie dla kotków. Marka pracuje wraz z specjalistami i także lekarzami weterynarii nad formułami, które usprawniają zdrowie i także samopoczucie kota. Karma Purina może prawdopodobnie usprawnić zdrówko kotów choćby w ciągu tygodnia. Dzięki wyrobom z kolekcji Purina ONE, kotki mogą być silniejsze i także weselsze przez długotrwały czas.
Kocięta nowo narodzone odżywiają się oczywiście mlekiem matki. Skore do odsunięcia od piersi są dopiero blisko ósmego tygodnia życia, jednakże po skończeniu trzeciego tygodnia mogą już spokojnie kosztować karmy. Użyteczna dla kociąt jest karma Purina ONE Junior, która ma sporo białka tudzież aminokwas nazywany tauryną, którego kotki potrzebują do harmonijnego rozwoju układu nerwowego, wzroku oraz serduszka. Nie należy dokarmiać kociąt żywnością dla dojrzałych kotków ani żywnością dla szczeniąt. Żywność Purina ONE Junior należy wciąż dostarczać kociakom od szóstego do dwunastego tygodnia życia. Stanowi to okres intensywnego rozwoju, w jakim kotki zarówno pragną zwiększonej porcji składników odżywczych uwzględnionych w karmie Purina ONE Junior.
Karma Purina ONE Junior jest posiłkiem zdatnym także dla kocic w ciąży i dodatkowo karmiących.
Po ukończeniu pierwszego roku życia, potrzeba począć ostrożnie przestawiać kotka na karmy marki Purina ONE Adult. Jej naczelne składniki odżywcze to wówczas łosoś, wołowina albo kurczak, w wymieszaniu z całymi ziarnami.
Jak kot posiada predyspozycję do alergii, jest wrażliwy na karmę, adekwatna będzie dla niego karma Purina ONE Sensitive. Natomiast karma Purina ONE Indoor to dieta adekwatna dla kotków mało aktywnych fizycznie, tkwiących w pomieszczeniu. Kotki te sporo czasu przeznaczają na czyszczeniu futerka, co służy odkładaniu kul włosowych w żołądku. Są także narażone na otyłość. Karmy Purina ONE Indoor pozwoli pozostawić odpowiednią masę ciała i usunąć natłok sierści z żołądka.
Purina posiada w ofercie jeszcze karmy Purina dla kotów po zabiegu sterylizacji. Sterylizacja powoduje sporo korzyści kotkowi, m. in. zapobiega niechcianym zachowaniom i także wydłuża życie. Po sterylizacji natomiast, kotki przejawiają większą gotowość do otyłości i także chorób układu moczowego. Usunięciem obecnych problemów jest karma Purina ONE Sterilcat, zawierająca łososia i dodatkowo pszenicę albo wołowinę i także pszenicę.
Z żywnością Purina ONE Coat & Hairball umiemy wesprzeć pupilowi utrzymać jędrną skórę, zaś dodatkowo ograniczać powstawanie kul włosowych. Jest to zatem pokarm dobry dla kotków z delikatną skórą i dodatkowo niezbyt zdrową sierścią. Dzięki żywności Purina wygląd skóry oraz sierści wyraźnie się usprawnia.
Karma Purina ONE została zaprojektowana w celu ochrony i także naprawy zdrowia kotów, jest to zatem wysokiej klasy posiłek, który wszelakiego kota uczyni spokojniejszym.

zabawki dla psa

Kuweta dla kotów

Kotki niewychodzące potrzebują swojej kociej toalety w naszym budynku. Należałoby wyselekcjonować optymalną kuwetę dla kotów, by i kotki i ludzie żyjący z kotami czuli się wygodnie.

Najstosowniejsze pomieszczenie dla kuwety

Przed zakupem, albo wytworzeniem kuwety dla kota, należałoby pierw zaplanować gdzie ona będzie stała, bowiem od owego może zależeć jej stan i gabaryty. Kuweta dla kotów może występować w rogu, lub za czymkolwiek, np. za muszlą klozetową, lub między np. wanną, oraz pralką. Kuweta może być wybitnie elegancka i modernistyczna o niezwykłym układzie np. kapsuły i także stanowić nawet ozdobę własnej ubikacji. Istnieją kuwety ze wyjątkowymi dziurkowanymi progami, na których kotek krocząc ociera łapki i nie rozpowszechnia żwirku po całym mieszkaniu. Należy, jednakże pamiętać, iż kuweta dla kotów, nawet przy najlepszym czuwaniu o czystość i także schludność, jest pojemnikiem na odchody i nie pragniemy jej posadzić w kuchni, sypialni, holu, lub pokoju, gdzie się kręcą i także pracują ludzie. Znakomitym lokum, gdzie może pozostawać kuweta dla kotka jest ubikacja, lub jakiekolwiek odosobnione lokum gospodarcze, graniczące z ogrodem, może to wówczas być także łazienka, w której istnieje muszla klozetowa.

Wymiary kuwety

Pupil będzie łatwo korzystał z kuwety, jeśli jest ona świeża, codziennie czyszczona, jest w niej suchy piach, albo żwirek, jakim kot może pokryć swoje fekalia, oczywiście i jest komfortowa. W kuwecie nasz kot winien posiadać zdolność jakkolwiek się zakręcić, wyszukać pole i także pogrzebać łapką. Zakończenie krawędzi kuwety nie może być ani zbytnio niskie, ani zbyt duże. Zbyt drobny rand kuwety będzie okazją rozpraszania się żwirku po posadzce, jednakże nadto wysoki – przeszkodzi naszemu pupilowi wpadanie do środka. Niepoprawnie zaadaptowana kuweta dla kota może prawdopodobnie wywołać, że nasz kotek może prawdopodobnie się w ogóle zniechęcić do użytkowania z niej i także na przykład załatwiać nieopodal – na ziemi, sprawiając nam kupę ponadplanowej roboty.

Kuwety zadaszone, z obudową

Kuwety – pudła, posiadające osłonę górną posiadają ową właściwość, że bardzo doskonale osłaniają przed wylewaniem się piachu, odcinają również w pewnym stopniu aromaty oraz zamykają nieestetyczne widoczki kocich fekaliów. Po umyciu, potrafią też służyć za pudła transportowe. Należy jednakże podnosić, bądź usuwać wierzchnią pokrywę dla wnikliwego oczyszczenia wnętrza kuwety dość często.

Dokładne oczyszczania

Ważne jest wyczuć jakże systematycznie potrzebujemy dokonać ogólne porządki w kuwecie. Czasami raz w miesiącu, idealnie jest wyrzucić wszystko z kuwety. Całą kuwetę poprawnie zmyć szczoteczką i szarym mydłem, można jeszcze wyparzyć dno i dodatkowo ścianki kuwety wrzątkiem. Całe najściślejsze otoczenie kuwety też zasługuje na poważne pozamiatanie i wymycie. Gdy kuweta stoi w pobliżu innych, licznych przedmiotów, odpowiednio jest także i dodatkowo je odkazić. Na pewno preferujemy mieć blisko kuwety łopatkę do przerzucania kupek oraz szczotkę do usuwania wysypanych ziarenek piasku. Do odnowionej kuwety cudownie będzie wsypać nowy piasek, czy żwirek.
Nasze kotki odwdzięczą się nam z pewnością własną kocią uciechą i dodatkowo odpowiednią formą. I porządnie utrzymana, perfekcyjna kuweta dla kota – to wówczas niezauważalna i także nieodczuwalna nosem kocia toaleta, w której pupil czuje się pewnie, miło i także higienicznie.