Obroże na kleszcze dla psów.

Obroże na kleszcze dla psów.

Urlop letni może być wyborną okolicznością, by poświęcić czas waszemu psowi. Wyjazd wraz z ukochanym zwierzakiem to niepowtarzalna okoliczność, żeby zrelaksować się, w tym samym czasie dając pupilowi chwilę. W leciewarto myśleć o kleszczach, gdyż wszystkie zwierzęta domowe mogą być na nie podatne. Rasy psów, potrzebujące dużo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, takie jak labradory, notorycznie są atakowane przez kleszcze. Jak można uchronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną metodą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są różne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się długą skutecznością oraz niewysoką ceną. Są produkowane na potrzeby ras psów różnych wymiarów, więc łatwo dostaniemy rozmiar odpowiednią dla wielkości swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne dostępne w obrożach przeciwkleszczowych są naturalne albo substancjami syntetycznymi. Leki przeciwpasożytnicze odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość preparatu działającego na kleszcze musi być dopasowana do masy zwierzaka, należy zatem upewnić się przed zakupem, że wybrana obroża na kleszcze jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Uznanym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, które są bezzapachowymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Istnieją dwie obroże dla psów – dla zwierząt poniżej 8kg oraz dla zwierząt powyżej 8kg. Te obroże działają jednocześnie na kleszcze ,jak i przeciw pchłom, przez co dają kompleksową opiekę pupila. Obroża dla psa chroni skutecznie nawet do 8 miesięcy, co więcej działa od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami wielu niebezpiecznych chorób zakaźnych, jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Zwierzaki chętnie buszujące w zaroślach, na przykład labradory, wymagają szczególnej ochrony w postaci preparatów na kleszcze, dlatego, że zakażenie spowodowana złapaniem kleszcza stanowi ryzyko powikłań naszego psa. Obróżka dla psa na kleszcze zmniejsza ryzyko ugryzienia zwierzaka przez kleszcza, dlatego pozwala ochronę przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają zabawy w wodzie konieczna jest dodatkowa ochrona, przykładowo w postaci zakropień zawierających preparat na kleszcze albo profesjonalne szampony o działaniu na kleszcze. Żeby zabezpieczyć naszego psa podczas wakacyjnej wycieczki warto zaopatrzyć się w skuteczne środki na kleszcze dla zwierzaka.

obroża przeciw kleszczom https://www.krakvet.pl/product-chy-3586-BAYER-Foresto-Obroza-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kotow-i-malych-psow-dl-38cm.html