Świnka morska – jak się nią opiekować?

Świnka morska – jak się nią opiekować?

Świnka morska, czyli inaczej kawia domowa, jest lubianym zwierzątkiem domowym. Ze względu nieduże wymiary jest świetną opcją dla tych z nas, dla których niemożliwe jest posiadanie psa lub kota. Świnka morska nie ma wygórowanych wymagań, jeśli chodzi o żywienia – jest zwierzakiem roślinożernym, głównie sianem. Pokarm świnki morskiej należy urozmaicać warzywami i owocami, takimi jak pietruszka, marchew oraz mniszek lekarski. Trzeba zapewnić śwince ciągły dostęp do wody, jak również klatkę dla świnki morskiej z podłożem i odpowiednimi akcesoriami.

Mieszkanie dla świnki morskiej.

Dla świnki morskiej możemy zakupić standardową klatkę dla gryzoni, którą znajdziemy z pewnością w każdym sklepie zoologicznych albo online. Klatka dla świnki morskiej nie musi mieć dużej wysokości, gdyż zwierzęta te nie przepadają za wspinaniem się. Z tego powodu ważna jest wielkość dna klatki. Dno klatki zwykle jest plastikowy, a pręty z metalu. Minimalnym rozmiarem klatki jest 80x50x40cm, możemy kupić klatkę o większym rozmiarze, szczególnie jeśli zamierzamy trzymać tam więcej zwierząt.Ważnym jest, aby pręty klatki nie były położone w dużych odległościach, ponieważ grozi to utknięciem świnki pomiędzy nimi. Klatkę dla świnki morskiej poleca się pokryć ściółką i\oraz zakupić odpowiednie wyposażenie – domek dla świnki morskiej, poidełko i miskę.

Ściółka w klatce dla świnki morskiej.

Zwykle ściółką klatki dla gryzoni są trociny lub granulat. Trociny są tanie i świetnie nadają się jako podłoże klatki. Minusem trocin jest pylenie oraz wysypują się z klatki. Inną możliwością jest granulat, który wykazuje się dobrą chłonnością, ale jest znacznie twardszy w porównaniu do trocin. Oprócz tego są dostępne maty dla gryzoni, dzięki którym łatwo utrzymać czystość w klatce, ale ich minusem jest niemożność kopania w ściółce, co gryzonie uwielbiają.

Wyposażenie domku dla świnki morskiej.

Aby umilić mieszkanie waszej świnki morskiej należy umieścić w niej niezbędne akcesoria, a w szczególności domek dla świnki morskiej. Dzięki temu świnka morska będzie czuła się bezpiecznie, ponieważ będzie mieć prywatną przestrzeń, w której będzie mogła udać się aby odpocząć albo ochłonąć, kiedy na początku przeniesiemy ją do nowego miejsca.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Transportery-i-akcesoria-30218.html transporter dla kota